Soutěž v recyklaci starých mobilů

  • Post published:3.1.2023
Recyklace je dnes již součástí našeho každodenního života. Některé druhy odpadu se však recyklují složitěji. Mezi ně patří i elektronika. Tu nevyhazujeme moc často, a proto informace o možnostech správného vyhazování a možné recyklace nejsou tak rozšířené. Součástky mobilních telefonů obsahují vzácné kovy, které se na Zemi vyskytují pouze v malém množství. Často se těží v Africe, kde se na jejich těžbě podílejí děti a zisky poté financují války. Pokud se nám podaří tyto kovy maximálně recyklovat, sníží se tak poptávka po jejich těžbě. Naše sbírka mobilních telefonů v rámci Recyklohraní nezaručí světový mír, ale i drobná změna se vždy počítá. 
Pokud tedy máte doma již nepoužívaný mobilní telefon (může být i nefunkční nebo tlačítkový) přineste ho do 25. 1. 2023 do školy. Po tomto termínu necháme mobilní telefony odvézt k recyklaci. 
 
Děkujeme za vaši účast na této akci.
 
K. Štolcová