Lyžařský kurz 7. ročníků

  • Post published:19.1.2020

V týdnu od 12. 1. do 18. 1. 2020 se uskutečnil lyžařský kurz pro žáky letošní 7. A a 7. B. Již tradičně jsme tyto zimní sportovní dny strávili v lyžařském středisku Pec pod Sněžkou, ubytovaní přímo na sjezdovce „na Zahrádkách“. Tato skvělá výchozí pozice (jak na ranní sjezdování, tak na běžkování) zaručovala ty nejlepší podmínky pro výuku zimních sportů. 3 dny žáci lyžovali na všech sjezdovkách areálu a 2 dny běžkovali po upravených tratích v blízkosti střediska. V pátek nechyběl závěrečný štafetový závod smíšených dvojic, který vyhrála Sofča Rittsteinová s Albertem Rauschertem.

Večery byly vyplněny společenským programem, který si pro ostatní žáky připravila vždy zvolená skupina. Pobavili jsme se tak u soutěže Riskuj, improvizovaných hereckých etud na zadaná témata (některé scénky a herecké výkony zůstanou v našich vzpomínkách asi navždyJ), židličkovaná, přesedávaná „karty“ atd. Krásné byly také večery, kdy nás přišel navštívit člen horské služby a dětem tak představil svou práci, výstroj a především své vlastní zážitky týkající se úrazů, lavin apod. .Dále krátká přednáška o výrobě valašských frgálů (včetně ochutnávky), nebo vyprávění horalů o krásách, ale i zrádnosti hor doplněna fotodokumentací. I přes ne zcela příznivé sněhové podmínky to byl povedený lyžařský kurz, na který, doufáme, budou žáci dlouho vzpomínat.

Video z kurzu>>>