Radost z výsledků okresního kola Biologické olympiády kat. D

  • Post published:5.4.2023

Tři nejúspěšnější žákyně ze školního kola Biologické olympiády v kategorii D (6. a 7. třída) vyjely ve čtvrtek 30. března reprezentovat naši školu do kola okresního, které se již tradičně uskutečnilo v Dolních Břežanech. S sebou musely dívky přivézt odborně zpracovaný vstupní úkol, který byl podmínkou účasti v tomto kole soutěže. Všechny tři si vybraly téma „Rychlený vývoj květů a listů třešně“.

Adélka Macourková reprezentovala v okresním kole školu již loni, takže ještě po cestě do Břežan předávala zkušené rady a uklidňující slova svým dvěma mladším „kolegyním“. Zuzka Sejkorová s Helčou Hnátovou si plné nervozity jely do okresního kola především pro zkušenost. V konkurenci dvaceti šesti žáků z celého okresu pak musely v břežanské škole co nejlépe zvládnout laboratorní práci s dvěma vědeckými pozorováními, poznat dvacet předložených živých rostlin a 20 živočichů, a napsat několikastránkový test. Po konečném sečtení bodů ze všech zmíněných částí se naše žákyně umístily mezi dvaceti šesti účastníky následovně:

5. místo – Helena Hnátová (6. B)

6. místo – Adéla Macourková (7. A)

11. místo – Zuzana Sejkorová (6. A)

Všem třem dívkám gratuluji ke krásnému umístění a děkuji za vzornou reprezentaci naší školy. Pevně věřím, že náročnost soutěže je neodradí od účasti v této soutěži zase příští rok.

Mgr. Jaroslava Hnátová