Jeden život v Biografu Modřany

  • Post published:18.3.2024

V pondělí 11. 3. se vydaly obě třídy sedmáků na „na míru“ objednanou projekci filmu Jeden život. Britský snímek z roku 2023 je životopisný film o Siru Nicholasi Wintonovi. Žáci se tak měli možnost seznámit s příběhem člověka, který byl opakovaně nominován na Nobelovu cenu za mír a jehož příběh je úze spjat s naším hlavním městem. Nicholas George Winton byl britský makléř a humanitární pracovník, který v roce 1939 zachránil 669 převážně židovských dětí z okupovaného území Československa před transportem do koncentračních táborů tím, že jim zajistil odjezd vlakem do Spojeného království.

Filmový zážitek to byl pro většinu zúčastněných opravdu silný a ještě mnoho dnů po jeho zhlédnutí nám příběh tohoto neobyčejného muže rezonoval v hlavách a srdcích. K osobnosti sira N. Wintona a jeho humanitární aktivitě na začátku 2. světové války se se třídou 7. A ještě vrátíme v rámci projektu při hodinách Vko.

Jaroslava Hnátová

Zdroj fotografie: https://www.csfd.cz/film/1246748-jeden-zivot/galerie/plakaty/