BESEDA S JAKUBEM VÁGNEREM

  • Post published:1.10.2019

Již od začátku září jsme se ve škole těšili na dlouho plánovanou besedu s nejslavnějším českým rybářem Jakubem Vágnerem. Žáci 1. i 2. stupně se v poslední zářijový den setkali v tváří tvář držiteli několika světových rekordů v rybaření a někteří z nich i se svým idolem. Jakub nám poutavě povyprávěl o svých dobrodružných expedicích, největších úlovcích, humorných, ale i velmi nebezpečných zážitcích ze svých cest. Prostor dostaly také děti pro své dotazy. Některé se týkaly jeho výprav, jiné televizních pořadů s tématikou ryb, a došlo i na otázky týkající se účasti Jakuba v populárním televizním pořadu Stardance.

V úplném závěru se pak každý, kdo chtěl, mohl s Jakubem Vágnerem vyfotit či si odnést autogram s věnováním na památku. My jsme zase pro něj na oplátku za jeho milou, poučnou a inspirativní besedu, měli připravený, žáky vyrobený, pamětní plakátek se vzkazem: „Milý Jakube, držíme Ti palce na lovu v přírodě i na tanečním parketu.“ Ještě před jeho předáním ho stihli podepsat všichni žáci školy a někteří na něj připsali i osobní vzkaz.