Rodičovská kavárna pro rodiče prvňáků

  • Post published:18.3.2024

V pondělí 11. 3. 2024 se v odpoledních hodinách konala rodičovská kavárna pro rodiče prvních tříd. Hlavním tématem byla matematika dle metody prof. Hejného. Paní učitelky Bára Vavroňová a Jana Neumanová rodiče seznámily se základními principy matematiky. Rodiče nahlédli do některých matematických prostředí tak, jak je vidí prvňáčci, zároveň poodkryli teoretické pozadí těchto úkolů. Samotní prvňáčci si připravili pro své rodiče matematické úkoly. Rodiče stavěli krychlové stavby, krokovali… Na vlastní kůži si zažili, jak to v hodinách matematiky může vypadat. Také si vyzkoušeli, jak se v praxi pracuje s chybou, že metoda pokus – omyl je legitimní nástroj řešení příkladů a mnoho dalšího. Děkujeme za společně strávený čas a těšíme se na další setkávání…

za první třídy Jana Neumanová