Biologická olympiáda

  • Post published:12.4.2021

Školní kolo biologické olympiády poprvé neproběhlo v budově školy, ale online v úterý 30. 3. 2021. Zaměření letošního, již 55. ročníku zůstalo stejné jako v minulém školním roce – Těžký život ve vodě. 22 žáků druhého stupně soutěžilo v poznávání živočichů, rostlin, hub a také v teoretických znalostech.

Nejlepší tři v každé kategorii postupují do dalšího kola (krajského nebo celostátního – podle aktuální situace).

Za starší (8. a 9. třída): 1. Chrpová Eliška, 2. Rittsteinová Uma Sofie, 3. Dvořáček Hubert, (všichni 8. B).

Za mladší (6. a 7. třída): 1. Lodrová Pema, 2. Vargová Anna, 3.  Dlouhá Noemi, (všechny 7. A).

Děkujeme všem soutěžícím za znalosti a nadšení. Biologická olympiáda patří k časově nejnáročnějším soutěžím. Chápeme, že v odpoledních hodinách účast na letošním školním kole byla pro některé žáky problematická. V příštím ročníku se opět těšíme na příznivce soutěže o přírodě!

Jana Boušková a Jaroslava Hnátová