Školní kolo biologické olympiády

  • Post published:14.2.2022

Letošní 56. ročník biologické olympiády má název Jak přežít zimu. Během prosince 2021 a ledna 2022 soutěžilo 58 žáků druhého stupně v poznávání živočichů, rostlin, hub a také v teoretických znalostech.

Nejlepší tři v každé kategorii postupují do okresního kola, které se koná v dubnu v Dolních Břežanech.

Za starší (8. a 9. ročník):

  1. Zuzana Hrubá 9. A, 2. Karel Zíka 8. B, 3. Martin Schuma 9. A

Za mladší (6. a 7. ročník):

  1. Adéla Macourková 6. A, 2. Veronika Králová 7. B, 3. Anna Pentel 7. A

Biologická olympiáda patří k časově nejnáročnějším soutěžím. Postupující ještě vypracují vlastní pozorování, a pokud chtějí uspět v dalších kolech, budou se hodně učit teorii na test a praktické poznávání přírodnin.  

Jana Boušková