Školní kolo Olympiády v českém jazyce

• Post published:14.2.2022

Dne 13. ledna proběhlo v ZŠ Vrané školní kolo Olympiády z českého jazyka,

a to v kategorii I., která je určena žákům 8. a 9. ročníků a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Do soutěže se zapojilo 14 žáků z 8. a 9. tříd.

Účastníci nejdříve hodinu řešili mluvnické úkoly, hodinu následující pak psali volným slohovým útvarem text na téma „U nás na náměstí/návsi“.

Celkově bylo možné získat 30 bodů za mluvnici, 20 za sloh, maximálně tedy 50 bodů.

Na 3. – 4. místě se shodným počtem 42 bodů skončili Anna Neumanová z 9. B a Martin Schuma z 9. A, na 2. místě se umístila Ema Vítková z 9. B se 43 body a nejlepšího výsledku dosáhl Petr Žemlička z 9. B s úžasnými 46 body, čímž obsadil vítězné 1. místo.

Jmenovaní žáci obdrželi od vedení školy a své češtinářky diplomy a sladké odměny.

První dva postupují do okresního kola, které proběhne v březnu.

Všem moc děkujeme za účast a hezké výsledky a postupujícím budeme držet palce!

Mgr. Lucie Urbanová