Přírodovědný klokan na naší škole už zná své nejúspěšnější řešitele

• Post published:30.10.2023

Ve středu 11. října 2023 se všichni žáci osmých a devátých tříd naší školy zúčastnili soutěže Přírodovědný Klokan v kategorii Kadet. Během čtyřiceti pěti minut měli vyřešit 24 soutěžních úloh z matematiky, fyziky, přírodopisu a zeměpisu.

Nejúspěšnějšími řešiteli na naší škole jsou:

1. místo Michal Vitásek (8. B)

2. místo David Novák (9. A)

3. místo Adéla Macourková (8. A) a Vojtěch Řízek (9. A)

Výhercům jsme osobně poblahopřáli, připravili jsme pro ně malé občerstvení a při něm ještě využili čas na diskutování o správném řešení těch „nejzákeřnějších“ úloh z testu.

Všem, kteří k vypracování testu přistoupili zodpovědně, děkujeme za účast. A těm, které přírodní vědy navíc i baví přejeme, aby jim láska k nim vydržela i nadále.

Na nástěnce u kabinetu Fy/ Ch/ Př v prvním patře je pro žáky vyvěšeno správné řešení letošního Přírodovědného klokana i s vysvětlením a postupem řešení úloh.

Za organizaci soutěže děkuji panu učiteli Smržovi, paní učitelce Bouškové za pomoc při zadávání testů.

Jaroslava Hnátová