Výlet do Goethe Institutu Praha

  • Post published:22.6.2023

V pondělí 12.6. ráno jsme se sešli na nádraží ve Vraném, abychom společně vyrazili směr Praha – Goethe Institut. Bohužel měl náš vlak poruchu a museli jsme počkat na další spoj, to nám ale na dobré náladě neubralo a po deváté hodině jsme již jeli směr Praha!

V Goethe Institutu nás čekal „Herr Thomas“, který mluvil pouze německy a tak musely děti dávat dobrý pozor . Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací nejen o Goethe Institutu v Praze, ale i dalších, celkem 158 pobočkách, v celém světě! Následoval krásný film, který se nám všem velmi líbil – a byl jak jinak než v německém jazyce. Po shlédnutí filmu jsme navštívili knihovnu a studovnu GI. Čas do příjezdu našeho spoje směrem zpět do Vraného jsme využili na krátkou zastávku spojenou s občerstvením a zmrzlinou.

Celý výlet se nám moc vydařil a užili jsme si tak krásný pondělní den ve znamení německého jazyka.

Petra Heinzová