Úspěchy v okresním kole Biologické olympiády

• Post published:27.4.2024

V uplynulých dnech proběhla v Dolních Břežanech okresní kola obou kategorií biologické olympiády (kategorie C – 8. a 9. ročník;  kategorie D – 6. a 7. třída). V oba dny měla své zastoupení i naše škola. Nejlepší žákyně z kola školního zvládly bezchybně vypracovat vstupní úkol (letos si vybraly témata: Sběr a poznávání hálek, Listonoh americká a Kvarteto listnatých stromů) a mohly tak vyrazit „bojovat“ s nástrahami laboratorní práce, poznáváním čtyřiceti přírodnin a s napsáním obtížného testu.

V kategorii „C“ si pro první zkušenost s okresním kolem jela Ema Kotěborská, svou premiéru zvládla báječně a celkově skončila na 15. místě. Půl bodu za „pódiem“ skončila Adéla Macourková, která se umístila na 4. místě a stala se úspěšnou řešitelkou (úspěšným řešitelem je ten účastník, který zvládne olympiádou projít s minimálně 60% bodovým ziskem).

V kategorii „D“ skončila na 3. místě Helena Hnátová, která postoupila do krajského kola, jež se uskuteční na konci května v Mělníku. Výborně si ale také vedla Zuzana Sejkorová, která se umístila na 13. místě a Adéla Houdková, jež obsadila 12. pozici. Obě se totiž také staly úspěšnými řešitelkami okresního kola.

Všem dívkám děkuji za vzornou reprezentaci školy a velmi bych si přála, aby  jim láska k přírodním vědám vydržela i nadále.

Jaroslava Hnátová