Biologická olympiáda

  • Post published:29.1.2024

Dlouholetou tradicí naší školy je pořádání školního kola Biologické olympiády. Téma letošního ročníku zní „Lužní les“. Ve středu 13. prosince se sešlo 38 žáků druhého stupně naší školy, aby poměřili síly v přírodovědných znalostech. Soutěžilo se ve dvou kategoriích (kategorie D: 6. a 7. ročník, kategorie C: 8. a 9. ročník). A kdo nejlépe zvládnul poznávání přírodnin a napsání testu?

V kategorii D:

  1. místo Zuzana Sejkorová
  2. místo Helena Hnátová
  3. místo Adéla Houdková

V kategorii C:

  1. místo Ema Kotěborská
  2. místo Veronika Králová
  3. místo Adéla Macourková

Všem soutěžícím letošního školního kola biologické olympiády velmi děkujeme za jejich účast. Nejlepší tři v každé kategorii postupují do okresního kola, které se obvykle koná v březnu a dubnu v Dolních Břežanech. Ještě před tím ale musí vypracovat odborný vstupní úkol na jedno z předem daných témat. Všem holkám budeme do okresního kola držet palce.

Jaroslava Hnátová a Jana Boušková