Okresní kolo Zeměpisné olympiády

  • Post published:23.3.2022

Žáci druhého stupně naší školy se zúčastnili okresního kola Zeměpisné olympiády, které se v celém Česku účastnilo 10 000 žáků základních škol, gymnázií i středních škol. Okresní kolo se psalo online a bylo složeno ze tří testů – práce s mapou, teoretické znalosti a dovednostní test. Účastníci řešili úlohy více než 2 hodiny.

Naši školu reprezentovalo celkem devět žáků ve třech kategoriích. V nejmladší kategorii A školu reprezentovala Ludmila Mýlková a Jan Horniš ze 6. A a Adéla Vávrová ze 6. B. Nejlépe se v kategorii A umístil Jan Horniš, který obsadil 12. příčku.

V kategorii B, která je určena pro 7. ročník ZŠ, nás reprezentovala Barbara Bohuňková a Václav Dvořáček ze 7. B a Anna Pentel ze 7. A. Barbara a Vašek mají již zkušenosti z loňského ročníku, ale ani letos se jim bohužel do dalšího kola postoupit nepodařilo. Nejlépe se umístila Barbara, která skončila na 13. místě.

Naši nejstarší kategorii C reprezentoval již zkušený Vojtěch Paleček z 9. A, který již loni postoupil do krajského kola. Vojtovi se letos podařilo okresní kolo vyhrát se ziskem 88,3 bodů ze 100, a znovu postupuje do krajského kola. Dále nás reprezentovaly Sofie Uma Rittsteinová a Ema Vítková z 9. B, které se umístily ve druhé desítce.

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy. Vojtovi držíme palce do krajského kola, které se koná 30. 3. 2022.