Listování

• Post published:11.5.2022

Jak dostat knihu na jeviště nám 20. 4. 2022 ukázali herci Jiří Ressler a Alan Novotný, kteří jsou součástí projektu Listování. Pro nejmladší diváky z řad třeťáků a čtvrťáků si připravili dramatické čtení z knihy Manolito Brejloun od španělské spisovatelky Elvíry Lindo. Herci knihu velmi humorně ztvárnili a vtáhli děti do představení.

Pro starší žáky byla připravena kniha Nejlepší kniha o fake news od českých autorů. Úryvky z knihy pojali herci jako humornou přednášku poukazující na absurdní informace, které se šíří světem i časem. Nechyběli ani narážky na českou politickou scénu či na současný konflikt na Ukrajině. Cílem představení bylo žáky upozornit na nebezpečí bezmyšlenkovitého sbírání informací na sociálních sítích, které nemusejí být vůbec pravdivé.

Celá akce se uskutečnila v místní sokolovně, která poskytla skvělé prostory pro tento kulturní zážitek našich studentů.