Děti v digitálním světě – rodičovská kavárna

  • Post published:9.2.2024

V novém roce jsme ve škole zahájili pravidelný cyklus rodičovských kaváren, na kterých má široká veřejnost možnost setkat se a diskutovat s odborníky z praxe na aktuální témata.

Pro první kavárnu jsme vybrali téma „Děti v digitálním světě“ se skvělým lektorem Janem Kršňákem (digideti.cz). Ve čtvrteční podvečer 8. února se ve zrekonstruovaných půdních prostorách školy sešli rodiče i učitelé a užili si besedu s odborníkem na slovo vzatým. Každý mohl pokládat otázky, každý mohl diskutovat, souhlasit i nesouhlasit, vyjasňovat si své myšlenky. Ačkoliv na poprvé ve skromném počtu, spokojenost všech zúčastněných byla zřejmá. A samozřejmě nechyběla káva, čaj a výborné občerstvení.

Jak viděl setkání a školu pan lektor?
Díky moc za pozvání a za příjemný večer. Je skvělé, že necháváte děti malovat po škole, to je úplně zásadní a u vás navíc dokážete zařídit, aby to vypadalo hezky. Je fajn, že jsou školy, kde je krásná atmosféra, díky za to. Mějte se krásně. Jan

Co na něj rodiče?
Ahoj Katko, pardon, že ti píšu tak pozdě. Jen potřebuju sdílet své nadšení z inspirativní a hodně komplexní přednášky, kdybych neměla holky doma samotné, zůstala bych určitě až do konce. Kdyby bylo pokračování, bylo by to skvělé! Hezký večer, K.

A učitelé?
Děkuji základní škole, že organizuje takovéto akce. Skvěle strávený večer v přítomnosti rodičů a kolegů, podnětné diskuze o aktuálních tématech o dětech v (nejen) digitálním světě, o kterých by se dalo hovořit spoustu dalších hodin. Zanechalo to ve mně spoustu myšlenek a milých pocitů. M.

Těšíme se na další rodičovskou kavárnu, kterou plánujeme na březen/duben tohoto roku.

Katka Vrtišková