Zeměpis u osmáků

  • Post published:8.2.2024

Zeměpis je předmět, ve kterém často cestujeme prstem po mapě a poznáváme daleké krajiny. V listopadu a prosinci si žáci 8. ročníků vyzkoušeli, co vše obnáší plánování reálné cesty napříč Asií. Během lekcí se naučili vyhledávat letenky, plánovat a promýšlet program v jednotlivých destinacích nebo vyhledávat ubytování. Mimo jiné museli vybrat aktivity odpovídající zaměření cesty –  rodina s dětmi  podnikla v Japonsku jiné aktivity než adrenalinoví nadšenci. Kromě vyhledávání všech možností zábavy si žáci vyzkoušeli i vytvořit plakát, který by měl přilákat zájemce o jejich zájezd. Plakáty jednotlivých skupin si můžete prohlédnout níže. Závěrečnou částí projektu byla podrobná prezentace připraveného zájezdu včetně odpovídání na zvídavé dotazů potenciálních zájemců (spolužáků).

Kristýna Štolcová