Šicí workshopy na 1. stupni

  • Post published:24.3.2024

Během března a dubna se z prvostupňových dětí postupně stávají švadleny a krejčí. Ptáte se, jak je to možné? To díky paní Mirce Belhové nebo, chcete-li umělecké jméno, Rose Mitnik. Během workshopu se děti dozvídají o tom, co obnáší práce švadleny, co ke
své práci potřebuje, prohlédnou si ručně šité kabelky, zjišťují, jaké kousky si mohou ušít a že existuje velké množství vzorů, barev a materiálů látek, vytvoří si vlastní jehelníček, zjistí, jak funguje šicí stroj a kouknou se mu i “pod kapotu”, navrhnou si autorské tričko a nakonec si každý vyzkouší šít na skutečném šicím stroji. To všechno pod vedením zkušené švadleny a zároveň středoškolské učitelky. Vše je pro děti dobře připravené a promyšlené. Nabyté zkušenosti a informace už někteří žáci doma zužitkovali a pustili se plni elánu do šití. 🙂 Workshopy mají za sebou zatím první a druhé ročníky a na další přijde brzy
řada.

Barbora Vavroňová