Z hodin pracovních činností

  • Post published:19.5.2023

Během hodin pracovních činností se žáci 9. A s velkou radostí a mnohdy mimořádným nasazením zhostili důležitého úkolu. Opravit a domalovat tok jedné z našich nejkrásnějších řek, řeky Vltavy. Malbu vytvořil legendární pan učitel Vrtiška v roce 2009 se svoji tehdejší třídou.  

Celá oprava a domalba probíhala několik týdnů a žáci při hodinách zažili nejen mnoho legrace, ale dozvěděli se i mnoho zajímavostí. Na toku Vltavy teď můžeme obdivovat například Borovou Ladu, zříceninu Vítkův kámen, Klášter Vyšší Brod, Rožmberk, Žďákovský most, Schwarzenberskou hrobku, vyhlídku Máj nebo Vyšehrad. 

Žáci pracovali podle vlastnoručně nakreslených předloh a výtvarné zpracování pojali zodpovědně a s velkou pečlivostí. Věříme, že tato opravená výzdoba schodiště zpříjemní žákům, a (nejen) jim cestu do školy.

Lenka Lodrová