I biologická olympiáda zná na naší škole své vítěze

  • Post published:23.2.2023

V druhém únorovém týdnu proběhlo na naší škole již tradičně školní kolo Biologické olympiády, tentokrát s podtitulem „Bezlesí“. I letos se mohli žáci 6. a 7. tříd (kategorie „D“), a žáci 8. a 9. tříd (kategorie „C“), kteří mají rádi přírodu a zajímají se o biologické vědy, zúčastnit náročné soutěže. Velmi nás potěšilo, že se do školního kola BiO přihlásilo opět mnoho zájemců. Třicet devět žáků naší školy se pokusilo co nejlépe zvládnout několikastránkový test a poznat 30 přírodnin (15 živočichů, 15 rostlin/hub). Po sečtení všech bodů vyšlo následující pořadí:

Kategorie „D“ (6. -7. třída)

  1. místo: Helena Hnátová (6.B)
  2. místo: Adéla Macourková (7.A)
  3. místo: Zuzana Sejkorová (6.A)

Kategorie „C“ (8. – 9. třída)

  1. místo: Lucie Šichanová (9.C)
  2. místo: Karel Zíka (9.B)
  3. místo: Pema Lodrová (9.A)

První tři z každé kategorie si tímto zajistili postup do okresního kola. Ten je ale podmíněn vypracováním odborného praktického úkolu, včetně jeho písemného zpracování.

Všem zúčastněným ve školním kole BiO velmi děkujeme za jejich snahu a vítězům nejen gratulujeme, ale také držíme palce do okresních kol, která proběhnou na konci března a v polovině dubna.

 

Jaroslava Hnátová a Jana Boušková