Dějepisná olympiáda na ZŠ Vrané nad Vltavou

  • Post published:7.1.2021

Již podruhé se naše škola zapojila do celostátní dějepisné olympiády.

Letošním tématem dějepisné olympiády je baroko, odtud pochází i název pro celou olympiádu Labyrintem barokního světa (1556 – 1781). Olympiáda je určena žákům 8. a 9. tříd. Průběh olympiády sice zkomplikovala distanční výuka, přesto se našlo hned několik žáků, kteří se ve svém volném čase olympiády zúčastnili. Celkově se zapojilo 12 žáků (3 z 8. A, 3 z 8. B., 3 z 9. A a 3 z 9. B.). Vítězem Olympiády se se stal Martin Schuma (8. A), který měl výborných 51 z 60 možných bodů. Na druhém místě se umístila Sofie Rittsteinová (8. B) s 49 body a bronz získala Anna Neumanová (8. B) s 46 body. Za zmínku stojí i výsledky Beáty Erbenové (9. A), která získala 41 bodů, a Jana Hlaváčka (8. A) s 40 body.  Všem gratulujeme k pěknému výsledku! První tři postupují dále do okresního kola.

K. Zoubek