Sportovní úspěch naší žákyně

  • Post published:29.4.2021

Chtěli bychom se s Vámi podělit o sportovní úspěch žákyně naší školy,

Aničky Maškové z 8. A, která reprezentovala ČR v kategorii Kadeti (mládež do 14 let) na mezinárodní soutěži ve Wushu v Litvě. Z tradiční sestavy se zbraněmi – kopí (Taolu) získala bronzovou medaili. Soutěž hodnotilo nezávisle na sebe 7 rozhodčích

Wushu je čínské bojové umění a jde o souhrnný název všech čínských bojových stylů.  Každý styl zahrnuje cvičení beze zbraně i se zbraněmi (meč, šavle, kopí, hůl, párové zbraně, vějíř) a také cvičení ve dvojicích.

V dubnu Anička na Juniorské lize v Brně potvrdila svou výkonost a přivezla si 4 zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Anička je členkou klubu Wushu Zvole a trénuje ji Tomáš Veselý, kterého si mnozí z Vás pamatujete jako učitele tělesné výchovy vranské školy.

Aničce moc gratulujeme a přejeme ji hodně dalších sportovních úspěchů.