Školní kolo olympiády z českého jazyka

  • Post published:11.2.2023

V uplynulých dnech u nás ve škole proběhlo Školní kolo olympiády v českém jazyce pro kategorii I., kam patří žáci 8. a 9. ročníků ZŠ a žáci odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Soutěž spočívala v hodinovém řešení jazykovědných úloh, které místy svou náročností převyšovaly učivo základní školy, čímž dávaly prostor pro kreativitu žáků a jejich přirozený jazykový cit. Druhou částí se shodnou časovou dotací bylo tvůrčí psaní, zadáním byl volný slohový útvar na určené téma.

Z naší školy se olympiády zúčastnilo celkově 17 žáků, zastoupen byl 8. i 9. ročník. Po sečtení obou soutěžních částí dosáhla nejlepšího výsledku Stella Slintáková z 9. A, dále Jan Dolejš z 9. B, následovala Viktorie Hadrabová taktéž z 9. B.

První dva postupují do Okresního kola OČJ, které proběhne na jaře.

Všem účastníkům školního kola děkujeme, blahopřejeme úspěšným a postupujícím budeme držet palce!

Mgr. Lucie Urbanová a ostatní kolegové češtináři