Školení Informatika pro 1. stupeň – 2. část

  • Post published:14.1.2024

Na listopadovou 1. část školení jsme navázali ve čtvrtek 11. ledna 2024. Znovu jsme měli příležitost setkat se s výbornou lektorkou Terezou Vítkovou @pancelka_na_cestach a opět v hojném počtu si na vlastní kůži v roli dětí vyzkoušet další pomůcky a aplikace nejen pro výuku informatiky na 1. stupni.
Tentokrát jsme začali sdílením domácího úkolu. Byla to radost, protože každá z nás v uplynulém měsíci vyzkoušela jednu nebo více pomůcek, kterým jsme se věnovali v listopadu (Beebot, Ozobot). 
Pak již přišlo na řadu programování, nejdříve se stavebnicí Scottie Go!. Za pomoci aplikace na iPadu a kartiček s příkazy jsme vytvářeli program pro robůtka/mimozemšťana, abychom mu postupně pomohli posbírat součástky jeho vesmírné lodi poztrácené při havárii na Zemi. Poté přišly na řadu aplikace, které máme nainstalované v našich školních iPadech a které můžeme využívat ve všech předmětech. Lov virtuálních písmenek po celé třídě nám dal pořádně zabrat :-). A nakonec jsme si užili Lego Education. K dispozici jsme měli stavebnice a iPady. Začali jsme obrázkovým návodem a postavili si arktická vozítka. Ta jsme poté přes Bluetooth propojili s iPady a naprogramovali tak, aby dokázala projet danou trasu. Bylo jasné, že Lego se stalo favoritem mnohých. Na úplný závěr jsme si ještě postavili lanovku, tentokrát už byl návod psaný, a navíc anglicky. Zjistili jsme, že do programu je možné přidávat i zvuky a další vychytávky, takže už teď se těšíme, až se do práce pustíme s dětmi :-).
Katka Vrtišková