T-Mobile Olympijský běh 16. 9. 2020

  • Post published:18.9.2020

16. září 2020, pot; slunečné počasí, krev; žaludeční nevolnosti, běh. Ptáte se, jak výše zmíněné spolu souvisí? Toto vše a mnohem víc zažili žáci spolu s učiteli dne 16. 9. 2020 na historicky prvním Olympijském běhu na ZŠ Vrané nad Vltavou. Běh, který je největší běžeckou akcí v ČR a má za cíl mj. přiblížit pohyb dětem. Účastnili se žáci od pátých ročníků (173 žáků), pro které jsme připravili terénní běžeckou trať kolem školy v délce 650m (1 kolo) resp. 1,3km (2 kola). Nejrychlejší běžci zvládali jeden okruh zaběhnout pod 3 minuty. Rekord tratě pro rok 2020 zaběhl v kategorii chlapců Eduard Kotáb (9.A) v čase 5:33 a v kategorii dívek Simona Břichnáčová (9.B) v čase 6:34; na prvním stupni zvítězil Jakub Žemlička 3:13 a Sarah Jirotová 3:15.

Zaběhnuté časy jsou perfektní už jen z pohledu toho, že se jednalo o terénní běh, ve kterém nechyběl běh do schodů či běh přes bikrosovou dráhu. Všechny děti si za účast odnesly památeční startovní čísla se svým jménem, spolu s diplomem a medailí včetně drobného občerstvení. Tři nejlepší dívky a chlapci z každého ročníku získali navíc věcné ceny v podobě běžeckých ponožek/rukavic od R2. Žádné ceny ovšem nenahradí pocity a radost, se kterou děti dobíhaly a fakt, že samotným během přispěly k posílení vlastního organismu, což je zvlášť v tuto dobu žádoucí. Jsme rádi, že se dětem běh líbil a věříme, že aktuální rekordy tratě budou výzvou pro účastníky příštího Olympijského běhu.

Ondřej Benda a Jana Kadlecová