Olympijská výzva aneb jak se blížíme k Tokiu?

  • Post published:2.12.2020

Již jsme Vás informovali o probíhající Olympijské výzvě pro žáky od 5. do 9. tříd. Moc nás těší účast téměř většiny žáků a to, že se přidaly i některé třídy z I. stupně. A jak si žáci vedou?

V 47. týdnu proběhla výzva v běhu do schodů. Účast byla veliká a žáci zapojili i své rodiče. Nejvíce výškových metrů nastoupla třída 8. B a pokořila tak horu Galan 6589 m. Úctyhodný výkon předvedl žák 5. třídy Max Kuryljak, který schody vyběhl 101x!

V 48. týdnu žáci soutěžili v jízdě na horském kole. Vzhledem k počasí byla účast nižší, ale i tak bylo postaráno o zajímavé zážitky. Rekord tratě si vyjel Bert Rauschert s časem 1:57 v těsném závěsu Filip Denis s 1:59. Třída 8. B opět nezklamala a z cesty do Tokia „ukousla“ největší porci kilometrů.

V následujících dvou týdnech na žáky, učitele i rodiče čeká další výzva. S ohledem na částečný návrat žáků do školy je výzva prodloužena na 14 dní a je zaměřena na vytrvalostní běh po vyznačené trase. S kým se potkáme na startu, a která třída uběhne alespoň jeden maraton?

„Nemůžeš? Přidej!“ Emil Zátopek