Výběrový cyklistický kurz 9. ročníků

  • Post published:30.9.2021

Dodrželi jsme slib a cyklistický kurz zařadili mezi pravidelné sportovní akce ZŠ Vrané nad Vltavou. Proto 39 žáků 9. tříd „šláplo“ ke konci září do pedálů, a vyrazili vstříc zážitkům nejen na kole. Ubytováni jsme byli opět na krásném barokním statku v Benicích obklopeného nádhernou přírodou. Počasí vyšlo na jedničku, a tak jsme během 5 dní ujeli téměř 150 kilometrů, spluli řeku Sázavu, utkali se v orientačním závodě na horských kolech, vyzkoušeli si discgolf a mnoho dalšího. Ovšem nejcennější byly chvíle a zážitky, které mohli žáci sdílet společně se svými kamarády i učiteli. Pro některé znamenal cyklistický kurz krok mimo svou komfortní zónu, o to více je může hřát fakt, že dokázali překonat sami sebe a někteří možná nehodí kolo zpět do garáže. To, že žáci zdokonalili své cyklistické dovednosti, dozvěděli se nové informace o jízdě na kole, je jen vedlejším efektem. Již se těšíme na III. ročník 😉

Cyklistický kurz – video >>>