Klub mladých diváků – 1. představení

• Post published:11.12.2019

Školní rok 2019-2020

Přihlášky do Klubu mladého diváka podalo celkem 18 žáků: 1 z 9. ročníku, 11 z 8. ročníku a 6 ze 7. ročníku. KMD je určen především pro osmáky a deváťáky, s touto věkovou skupinou pracují organizátoři při výběru představení.

Organizátorky: Mgr. Jana Boušková a Mgr. Leona Matějková

První představení

Zá-to-pek! – Jan Jirků

Divadlo Minor

Osobnost jedinečného sportovce přiblížil divákům scénárista a režisér Jan Jirků optikou zachycující dobu, ve které Dana a Emil Zátopkovi žili.

Nikdo před tím ani potom to nedokázal, co je svět světem. A je docela možné, že už to nikdo nedokáže.

Postřehy žáka 8. ročníku Martina Králíčka:

„ Na představení mě zaujalo, jak Emil Zátopek na jedné olympiádě běžel 5 km, 10 km a maratón, který běžel úplně poprvé v životě a vyhrál.

O přestávce jsme si všimli, že mezi diváky jsou i dva youtubeři.“

Představení bylo strhující, herci hráli i v hledišti mezi diváky. Zajímavé byly světelné a zvukové efekty, které přiblížily atmosféru závodů.