3. rodičovská kavárna

• Post published:27.4.2024

Srdečně zveme rodiče a všechny další zájemce na 3. rodičovskou kavárnu „Na vlnách (nejen) dětských emocí, kterou nás ve středu 5. června 2024 od 17:00 do 18:30 opět provede Radka Schillerová.

Anotace kavárny:
Emoce jsou staré mechanismy, které vedou náš organismus k akci. Trvají pár sekund, někdy pár minut, projeví se v našem těle a za chvíli ustanou. Dříve nám pomáhaly přežít, tak proč nám teď často „komplikují“ život?
Děti ve své čistotě nemají žádné zábrany emoce dávat najevo a plně je prožívat. S tím máme problém my, dospělí. Děti totiž umí brilantně vytahovat na povrch naše emoce „uvězněné v dětství“. Většina z nás se pravděpodobně v dětství setkávala s jejich zastavováním nebo zametáním pod koberec. Možná právě proto se snažíme dopřát prožitkům vlastních dětí větší prostor. Jenže to prostě někdy neumíme ustát. Jejich vztek, smutek, úzkost je na nás prostě „moc“.
Naučíme-li sebe a naše děti emoce rozpoznávat v těle v jejich zárodku, dokážeme pak předejít automatickým reakcím a měnit je na reakce vědomé, které neubližují. Dokážeme zpracovávat emoce druhých lidí, aniž by nás zraňovaly.
Pojďme se naučit svoje a dětské emoce nezastavovat, nekritizovat, ale zdravě prožívat. Jen tak dokážeme spolu všechny ty emoční vlny proplout bezpečně a bez hlubokých jizev na našem vztahu.