Zdravá pětka

• Post published:5.1.2022

V šestém ročníku se žáci v rámci předmětu výchova ke zdraví zabývají mj. zdravou stravou. A protože jsme jim chtěli výuku na toto téma zpestřit, pozvali jsme do 6. A a 6. B v polovině prosince paní lektorku z unikátního celorepublikového vzdělávacího programu, který se nazývá ZDRAVÁ PĚTKA.  Workshop je zaměřen především na zdravý životní styl s důrazem na oblast zdravé stravy.

Lektoři Zdravé 5 seznamují žáky zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Jak správně poskládat zdravou svačinu? Co to je výživový talíř a k čemu nám slouží? Kolik toho máme za den vypít a proč do správného jídelníčku nepatří smažené brambůrky? Na takové dotazy a spoustu dalších, lehce a hravě odpovídaly děti i v naší základní škole.

V druhé polovině programu si pak z připravených surovin sami ve skupinkách, dle předložených receptů, vytváří zdravou svačinu, kterou mohou ihned ochutnat.

Cílem projektu je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené implementaci do životního stylu. Nadační fond Albert poskytuje školám vzdělávací program zcela zdarma.