Veliký úspěch žáků naší školy – 2. a 3. místo v okresním kole Biologické olympiády

  • Post published:25.4.2022

Máme velikou radost, že v okresním kole biologické olympiády kategorie „C“ (8. a 9. ročníky), které se uskutečnilo v pondělí 11. 4. 2022 v ZŠ Dolní Břežany, se ve veliké konkurenci mezi prvními pěti umístili tři žáci z naší školy.

Žáci museli co nejlépe napsat odborný test, poznat co nejvíce z 20ti předložených rostlin a z 20ti prezentovaných živočichů, poradit si s náročným laboratorním úkolem a podmínkou pro vstup do soutěže bylo vypracování odborné práce.

Druhé místo obsadila Zuzana Hrubá (9. A), třetí místo Martin Schuma (9. A), páté pak Karel Zíka (8. B).

Zuzka i Martin pojedou 12. května reprezentovat nejen naší školu, ale i okres, na Krajské kolo Biologické olympiády do Mělníka. Držíme jim palce.

V mladší kategorii si jela poprvé pro zkušenou na okresní kolo této soutěže Adéla Macourková (6. A) a Veronika Králová (7. B). V konkurenci 21 žáků z celého okresu (vítězů školních kol) se umístily také na velmi pěkných místech – Verča na místě devátém, Adélka na místě třináctém.

Všem zúčastněním děkujeme za jejich účast v této náročné předmětové olympiádě a věříme, že jim jejich nadšení pro přírodní vědy vydrží i do dalších let.