Třídy 6. A a 7. B už si zvolily svého prezidenta

  • Post published:16.1.2023

Jak dopadlo první kolo prezidentských voleb ve Vraném a zbytku ČR již víme, a tak se rádi podělíme o výsledky žákovských prezidentských voleb ve dvou třídách šestého a sedmého ročníku.

V týdnu od 4. do 6. ledna 2023 proběhly v naší škole ve třídách 6.A a 7.B při hodinách výchovy k občanství Studentské prezidentské volby. Žáci si zkusili „nanečisto“ zvolit budoucího prezidenta nebo prezidentku České republiky. Vybírat mohli z těch kandidátů, kteří na post hlavy státu kandidují ve skutečných volbách.

Cíl hodiny, aby se žáci prakticky seznámili s dvoukolovým systémem přímé demokratické volby, byl naplněn. Žádný z kandidátů totiž v prvním kole nezískal více než 50 % hlasů, a tak neprodleně proběhlo ještě druhé kolo voleb. Po zkušenosti s několika neplatnými volebními lístky z prvního kola už si všichni voliči dali ve druhém kole pozor, a tak se při závěrečném sčítání započítaly hlasy všech žáků. A jak to nakonec dopadlo?

Ve třídě 6. A postoupili do druhého kola Danuše Nerudová a Petr Pavel, novým prezidentem se stal Petr Pavel. Ve třídě 7. B postoupili do druhého kola Marek Hilšer a Danuše Nerudová. V této třídě se prezidentkou stala D. Nerudová.

Jaroslava Hnátová