Krakonoš nám seslal sněhovou nadílku i na letošní lyžařský kurz

  • Post published:18.1.2023

V sobotu 7. ledna jsme vyrazili s dalšími třiatřiceti sedmáky a několika učiteli na lyžařský kurz, poprvé do nové chaty na Černé hoře v Jánských Lázních. První den dopoledne jsme se šli projít a obhlédli jsme tak sněhovou situaci, která v den příjezdu nevypadala dobře. Po obědě už jsme ale nasadili běžky a na krátkém úseku na vrcholu Černé hory jsme poměřili síly s ledovým podkladem a svou kondičkou. Navečer nás ještě vyučující na přilehlé sjezdovce na zbytkách sněhu rozřadili do družstev podle našich sjezdařských dovedností. Družstev bylo pět: snowboardisté, lyžaři začátečníci, lyžařské družstvo – jedna, dva a tři.  I v tento den byla večerka ve 22:00 hodin a před usnutím jsme si nepřáli nic jiného, než aby nám do rána nasněžilo. To se nám hned v pondělí ráno splnilo, a tak jsme hned po snídani lyžovali na jediné otevřené sjezdovce na kopci – sjezdovce Anděl. Odpoledne jsme vyrazili na běžky, kde pro nás byl připraven běžkařský víceboj.  Každý večer jsme se po třídách střídali v organizaci večerního programu. V úterý a ve středu jsme vyjeli lyžovat skibusem do Pece pod Sněžkou, kde jsme si parádně užili ježdění na pěti sjezdovkách. Odpoledne začal padat sníh, a tak jsme v podvečer ještě stihli procházku s pořádnou koulovačkou „všichni proti všem“. Čtvrtek byl ve znamení běžek: všichni účastníci kurzu na běžkách dojeli až na Kolínskou boudu, kde jsme se mohli občerstvit a odpočinout si, a ve dvou skupinách (dle výkonnosti) jsme se vraceli zpět na chatu. Celkem jsme urazili kolem 10 km. Po obědě jsme měli běžkařské štafetové závody smíšených dvojic (rozlosování do dvojic proběhlo v předvečer tohoto dne) na čerstvém napadaném sněhu. Večer pro nás ještě byla připravena přednáška horské služby. V pátek ráno jsme balili kufry, uklízeli pokoje a dopoledne jsme ještě stihli orientační běh na běžkách v tříčlenných družstvech, který pro nás připravili předchozí večer naši učitelé. Nakonec jsme si rozdali diplomy a vyrazili jsme domů. Lyžák byl skvělý, moc děkujeme paní učitelce Kadlecová, Kučerové, Hnátové, panu učiteli Bendovi, paní zdravotnici Gábině a instruktorovi Karlovi.

Speciální dík pak patří panu učiteli Bendovi za vytvoření videa z „lyžáku“  >>>https://youtu.be/eUtkodJyugo

Eliška Skokanová (7. B)

Adéla Vávrová (7. B)

Jaroslava Hnátová