Klub mladých diváků – poslední představení

  • Post published:24.5.2022

17. 5. 2022 vyrazil Klub mladých diváků na letošní poslední představení. Tentokrát jsme navštívili divadlo Komedie, kde jsme zhlédli inscenaci inspirovanou románem Jacka Londona s názvem Volání divočiny.

Autorskou hru připravili režisér Štěpán Gajdoš s dramatikem Ondřejem Novotným a vycházeli při tom z několika situací z románu Jacka Londona Volání divočiny. V inscenaci o těžké zkoušce, divoké přírodě a jistotě instinktů účinkovali Eva Leinweberová, Cyril Dobrý, Milan Vedral, Petr Uhlík, Tomáš Milostný a Vojtěch Dvořák.

Volání divočiny je nejčtenější knihou spisovatele Jacka Londona. Vypráví dobrodružství psa, který se v době zlaté horečky na Aljašce dostane ze slunného jihu do nehostinných severních končin. Od rodiny, která ho hýčká, je unesen a prodán, aby sloužil na Klondiku a tahal těžké saně hlubokým sněhem. Čtenáře příběh poutá sugestivním popisem drsné a krásné přírody i působivým líčením života v táborech prvních osídlenců a hledačů zlata. Na román navazuje další Londonova kniha Bílý tesák.

Jana Boušková a Gabriela Semová