Adventní výlet do Německa

• Post published:20.12.2023

V úterý 12. 12. 2023 jsme se sešli před školou, abychom společně vyrazili na výlet do Německa! Výletu se zúčastnili žáci 9. A, 9. B a 8. A. Naší první zastávkou bylo druhé největší město Saska, Drážďany. V Drážďanech jsme od barokního klenotu Zwinger prošli historickým centrem, kde jsme obdivovali např. nástěnný obraz „Knížecí průvod“, nádherný kostel Frauenkirche i katedrálu sv. Trojice. Naši prohlídku jsme zakončili na náměstí Altmarkt, kde byly nádherné adventní trhy. Zde jsme měli možnost prožít vánoční atmosféru a dát si i něco dobrého. Z Drážďan jsme poté pokračovali směr zámek Moritzburg, který je neodmyslitelně spjat s natáčením nejoblíbenější vánoční pohádky Tři oříšky pro Popelku. Zde nás čekala prohlídka zámku a výstavy, která je věnována právě již zmíněné pohádce. Pohledem na zapadající slunce a zámek Moritzburg jsme se rozloučili s naším výletem a pokračovali zpět směr Vrané. Výlet se nám vydařil a byl krásným předvánočním dárkem pro nás všechny!
Petra Heinzová