Olympiáda z dějepisu a českého jazyka

  • Post published:4.12.2019

V půlce listopadu se na 2. stupni naší ZŠ konalo školní kolo Dějepisné olympiády na téma: „Dlouhé století se loučí (1880 – 1920)”.  Celkem se ho zúčastnilo 67 žáků 8. a 9. ročníků. Vítězem se stal Ondřej Havlíček z 9. A s počtem 47 bodů, který postupuje do okresního kola. Dalším postupujícím je Václav Pulchart z 9. A s počtem 43 bodů. Všem účastníkům děkujeme a postupujícím gratulujeme. 

Žáci 8. a 9.ročníků měli možnost se zúčastnit i školního kola olympiády z českého jazyka. Soutěžící museli prokázat své znalosti jak z gramatiky, tak napsat na téma „Tomu říkám překvapení“  slohovou práci.  Nejlépe školní kolo zvládli: 1. místo – Vendula Vašinová (9.A), 2. místo – Vašek Pulchart (9. A), 3. místo – Simona Břichnáčová (8. B). Gratulujeme! První dva postupují do okresního kola.