Vědecké laborky

• Post published:12.3.2019

V pondělí 11. 3. 2019 dorazila do naší školy společnost Marstafit, která se mj. specializuje na popularizaci vědy mezi žáky napříč různými stupni škol. Osmáci a deváťáci tak měli v průběhu pondělí možnost si samostatně ověřit mnoho zajímavých chemických pokusů v praxi a zvýšit si tak své teoretické i praktické znalosti a dovednosti z oblasti přírodních věd. U všech pokusů byl dbán důraz na samostatnost práce žáka nebo práce ve dvojici, učitel figuroval pouze jako průvodce a dohlížející osoba. Žáci sami prováděli experiment. Po skončení pokusu vždy následovalo vyhodnocení a prezentace výsledků. Všechny pokusy byly vizuálně velmi efektivní (viz fotografie níže).

Ohlasy na program byly od žáků velmi pozitivní, vybíráme některé z nich:

„Moc se mi to líbilo, bylo to zábavné a pokusy mě velmi bavily. Myslím, že to byl poučně a zábavně strávený čas“. Veronika

„Pokusy se mi velmi líbily. Dále jsem se naučila, že někdy není potřeba být se vším první“. Viky

„Bylo to super, moc se mi to líbilo“. Denisa

„Moc se mi to líbilo, a i když jsem někde udělal chybu, tak to nevadilo. Nakonec jsme si vyrobili svůj vlastní sliz“. Ondra