Sedmáci učiteli, prvňáčci výzkumníky

  • Post published:19.3.2024

K blížícímu se dni učitelů si žáci sedmých ročníků připravili pro letošní prvňáčky malé překvapení. První hodinu v pondělí 18. března si žáci 7. B zahráli na pedagogy a učili děti z 1. B mikroskopovat. Připravené pro ně měli vybrané zajímavé trvalé preparáty, dále obrázky s organismy, jejichž části těla pod mikroskopem měli pozorovat, a ještě vyrobené puzzle. To si mohli prvňáčci ještě za odměnu za vzorné bádání nakonec složit. Pozorovat tak pod mikroskopem mohli např. příčný řez žížalou, jehlicí borovice, stonkem dýně. Dále nohu včely, křídlo kudlanky, apod.

Ať už to bylo skvělými učiteli, či vzornými a nadanými žáčky, společné laborování se opravdu vyvedlo. V závěru hodiny se většině žáků z první třídy dokonce povedlo si vybraný preparát samostatně pod mikroskopem připravit a prohlédnout.

Na stejnou aktivitu se už teď těší i žáci 7. A, kteří mají podobné překvapení připravené pro prvňáčky z 1. A.

Jaroslava Hnátová