Klub mladého diváka

V pátek dne 27. 04. 2018 jsme zhlédli muzikál MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU
v divadle Broadway.

Tříhodinový dobrodružný muzikál s postavami mušketýrů. Francouzský královský dvůr za vlády krále Ludvíka XIV. hýří rozmařilostí, ale lid je nespokojen a hladoví. Ludvík je arogantní král, kterého zajímají především krásné ženy a život v přepychu. V Bastile je navíc uvězněn v železné masce bratr krále, dvojče Filip a dál pokračuje napínavý příběh plný zvratů, zpěvu i výborných hereckých výkonů v čele s Janem Kopečným, Petrem Kolářem, Václavem Vydrou a Helenou Vondráčkovou.
Muzikál se nám líbil, doporučujeme všem!

Jana Boušková

12.2. 2018 jsme se vypravili do Divadla Járy Cimrmana na představení CESTA KOLEM SVĚTA ZA 60 DNÍ podle románu J. Verna Cesta kolem světa za 80 dní. Hrálo Divadlo Aqualung, jehož představení doprovází živá hudba dvorní kapely AQUAJAZZ.

Revue, v níž jsme obkroužili svět ve společnosti anglického gentlemana, francouzského sluhy, nefalšovaného britského detektiva a dalších pěti českých herců.

Všichni jsme se výborně bavili.

W+V Revue

V úterý 23.1. jsme s Klubem mladého diváka navštívili divadlo ABC na představení W+V Revue. Divadelní hra vyprávěla o divadle Jana Wericha a Jiřího Voskovce, přiblížila divákům cestu, kterou se Jan Werich a Jiří Voskovec zapsali do českých dějin. Celé představení bylo doprovázeno inteligentním humorem, který diváky bavil. Představení jsme si užili a těšíme se na nadcházející.

Klub mladého diváka (Daniela Filipová)

Do Klubu mladého diváka se ve školním roce 17/18 přihlásilo 17 žáků z 8. a 9. ročníku.

Dne 20. 11. 2017 jsme byli v Divadle pod Palmovkou na prvním divadelním představení

Jak je důležité býti (s) Filipem – Oskar Wilde

zpracovaném nezávislou divadelní a uměleckou společností INDIGO COMPANY.

Hru napsal Oscar Wilde v 19. století (Jak je důležité míti Filipa), ale přesto byla moderní a vtipná i dnes.

Představení se nám velice líbilo, nejvíce postava sluhy.

Jak je důležité vypadat vždycky dokonale? Jak je důležité jíst koblihy s klidem? Jak je důležité jmenovat se Filip? Komedie mnoha párů, které nepodceňují styl a nepřeceňují pravdu.

Jak je důležité býti (s) Filipem

Jana Boušková

Ve školním roce 2016/17 se do KMD přihlásilo 14 žáků 8. a 9. ročníků, na představení je doprovázely paní učitelky Jana Boušková a Eliška Pašková.

V listopadu jsme viděli v divadle Rokoko hru Květy Legátové Želary.

Zelary -

www.mestskadivadlaprazska.cz

Na konci ledna v Hybernii Přízrak Londýna, muzikálový příběh Jacka Rozparovače

www.ticketportal.cz

Třetí představení August, August bude 22.3. v ABC.

www.kdykde.cz/calendar/