Výlet do Pasova

  • Post published:14.12.2017

Dobrý den, vážení rodiče a milé děti,

ve středu 6.12. jsme navštívili malebné městečko Pasov v Německu. Jeli jsme autobusem cca 4 hodiny. Když jsme dorazili, šli jsme na prohlídku města a paní průvodkyně nám také koupila lístky na varhanní koncert. Na prohlídce jsme šli k soutoku 3 řek – Dunaje, Innu a Ilze. Viděli jsme chrám sv. Štěpána, kostel sv. Mikuláše a radnici. Potom jsme šli na koncert, který trval cca 30 minut a některé z nás moc nebavil. Po koncertu jsme měli cca 40 minut rozchod na vánočních trzích, kde jsme si mohli nakoupit tradiční klobásy, něco sladkého i suvenýry domů. Když jsme si nakoupili, tak jsme vyšli cca 300 schodů na kopec ke Kostelu Panny Marie Pomocné, kde jsme se šli kouknout na vyhlídku. Když jsme sešli schody zase dolů, šli jsme do nákupního centra, kde jsme měli asi 30 minut rozchod. Potom jsme šli k autobusu a jeli zpátky domů. Návštěva Pasova se nám moc líbila.

 

Žáci z 5.B, kteří byli na výletě v Pasově