Sázení stromů prvňáků s deváťáky

  • Post published:23.11.2023

Sázení stromů
Minulé pondělí 6. 11. jsme sázeli stromy s prvňáčky. Moje třída 9. B sázela s 1. B a naše paralelní třída 9. A s 1. A. Každá třída se svými patrony jako deváťáky. Tato akce je první akce v cestě patrónováním. Tyto akce se pořádají již 20 let. Vzpomínám si na své sázení stromů s deváťáky jen matně, ale doufám že nynější prvňáčci si to zapamatují jasněji. 
Byla to pro mě důležitá akce, cítila jsem se dobře, jelikož mám děti ráda a jako jedna z jejich patronů a patronek to pro mě bylo důležité. Když jsme došli na zahradu odešla sázet první skupina takzvaně A. My jsme se s dětmi seznamovali, hráli jsme mutaci Mrazíka a učili se naše jména. Poté jsme se vyměnili a šli jsme sázet náš stromek. Sázeli jsme javor babyka. Áčko sázelo břečťan. 
Když jsem sázela jako malá já, bylo to pro mě trochu strašidelné. K deváťákům jsem měla respekt a je pro mě neuvěřitelné, že dnes jedním jsem. Sázeli jsme stromeček, ale už bohužel nevím jaký. Náš už tam není, nedávno jsem tam byla a už tam nebyl. Dost mě to mrzí, ale nějak to musím zvládnout. Doufám, že budete mít skvělé zážitky jako já. Například z kurzů jako cyklák, lyžák. 
Katka Čermáková 9. B

Sázení stromu dne 06.11.
Minulé pondělí jsme se zúčastnili, jako nejstarší třídy společně s prvňáčky, sázení stromů. Sama si tu zkušenost z první třídy doteď pamatuji, takže bych chtěla, aby i po nás zůstaly příjemné vzpomínky. Poznali jsme prvňáčky, konkrétněji Stázku a Terezku, jelikož nás rozdělili do dvojic a přidali k nám dvojici prvňáčků. Seznámení bylo příjemné a holky nás nadále ve škole zdraví.
Tato akce byla hodně příjemná a záživná, říkali nám, že s prvňáčky budeme mít další společné akce, na které se těším, a doufám, že prvňáčci taky. Kdybych byla prvňák příští rok, tak bych určitě chtěla zažít něco podobného.
Mariana Mytryuk 9.A