Papoušek ve škole

  • Post published:24.5.2021

Tradiční soutěž v hlasité recitaci básní před publikem nazvaná Papoušek se již druhým rokem nemohla uskutečnit, a tak školní knihovna přišla s novou výzvou, aby žáci 2. stupně poezii sami tvořili. Nešlo jen o to zachovat tradici, ale hlavně nabídnout dětem možnost vyjádření pocitů, nálad a snů jako reakci na těžké chvíle, které prožívají, nebo naopak vyjádření radosti z jara a Velikonoc. Mile nás překvapilo, že se zúčastnilo 14 autorů. Paní učitelky českého jazyka

Z. Šímová a L. Urbanová získaly důvěru a děti 6. – 9. tříd jim svěřily, jak to cítí.

 

Za pořadatele Eliška Pašková

Kategorie 6. – 7. tříd:

1. místo – Václav Dvořáček ( 7.B)

2. místo – Nela Kiliánová a Martin Kopecký ( 7.C)

3. místo – Václav Dvořáček ( 6.B s básní Velikonoce) a David Valocký ( 7.C)

Kategorie 8. – 9. tříd

1. místo – Anna Neumanová ( 8.B)

2. místo – Veronika Vítů ( 8.B) a Anna Marceluchová ( 9.B)

3. místo – Matěj Dobruský ( 8.B) a Filip Toman ( 9. B)

Pochvaly za účast:

Tereza Získalová ( 6.B), Veronika Králová ( 6.B), Martin Králíček ( 9.B), Klára Veselá ( 9. B).