Besedy se spisovateli

• Post published:14.11.2019

Ve dnech 5. a 6. listopadu probíhaly u nás ve škole besedy spojené se čtenářskými dílnami, a to pod vedením spisovatelů Kláry Smolíkové, mj. autorky komiksů, a Jiřího Walkera Procházky, který se věnuje tvorbě především v žánrech SCI-FI a fantasy. Žáci si poslechli poutavé přednášky doprovázené prezentacemi, měli možnost se ptát na nejrůznější detaily týkající se spisovatelské práce. Některé perličky z historie zmiňovaných žánrů přinesly poučení i doprovázejícím paní učitelkám. Žáci na besedách nebyli pouze pasivními posluchači, stali se zúčastněnými diskutéry a vyzkoušeli si i vlastnoručně tvořit komiksy, což byl jeden z úkolů zajímavě sestavených pracovních listů, které naši hosté pro žáky přichystali. A koho si pozveme k nám do školy příště?

Lucie Urbanová