Výlet do Drážďan

  • Post published:12.12.2018

Ve čtvrtek 6. prosince se žáci druhého stupně, kteří se učí německý jazyk, zúčastnili výletu do Drážďan. Prošli jsme historické centrum města a dozvěděli se zajímavé informace o významných památkách, navštívili jsme několik vánočních trhů, kde se všichni moc dobře občerstvili, a prošli jsme i nákupní třídu Prager Straße, kde byla možnost nákupů. Samozřejmě jsme nezapomněli navštívit světoznámou galerii Zwinger, a to jak expozice v hlavní budově, tak expozice v Rezidenčním zámku. Žáci plnili během výletu zajímavé úkoly a zkoušeli si v praxi jednoduchou německou konverzaci. Cesta patrovým autobusem byla pohodlná a paní průvodkyně nás i během ní informovala o zajímavostech, které jsme mohli vidět. Výlet do adventních Drážďan se už potřetí vydařil!