Sportovní kurz pro žáky 8. ročníků

  • Post published:21.9.2021

Víte, že se snažíme žákům ZŠ Vrané nad Vltavou připravit hodiny tělesné výchovy zajímavě a pestře. Navíc pro všechny žáky II. stupně zajišťujeme různé varianty sportovních kurzů. Od sportovního pro šesté třídy, lyžařský pro sedmáky, cyklistický pro osmáky a připravujeme turistický pro deváté ročníky. Vzhledem k nemožnosti organizovat kurzy v posledních 2 letech, přišli tehdejší žáci šestých tříd o sportovní i lyžařský kurz. To jsme se rozhodli změnit, a tak jsme ve druhém školním týdnu odjeli s žáky současných osmých ročníků do rekreačního střediska v Lučkovicích. Nejednalo se o rekreaci, ale o 5 denní pobyt nabitý sportovními aktivitami. Cílem kurzu je rozvoj pohybových dovedností a zároveň seznámení se s novými/netradičními sporty. Osmáci měli příležitost se utkat ve velkém turnaji (fotbal, přehazovaná, ping pong, spike ball); naučili se pracovat s buzolou/mapou a zaběhli si 5 km orientační běh, nikdo se neztratil ;-). Všichni se zúčastnili náročného celodenního pochodu s celkovými 25 kilometry. Vzhledem ke krásnému počasí jsme měli možnost využít paddleboardy na blízké říčce Lomnici. Nejen ty byly součástí Survival běhu, ve kterém nejrychlejší dvojice proběhla trať za neuvěřitelných 22 minut, přičemž zvládla překonání slackline, kroket, brodění se vodou, určování azimutu a mnoho dalšího. Všichni odjížděli zdrávi, i když fyzicky vyčerpáni. Na cestu každý obdržel diplom za dosažené výsledky a vy se zkuste zeptat svých dětí, jak si sportovní týden užily. My učitelé již pečlivě připravujeme další cyklistický kurz, který proběhne ke konci září.