Soutěž Matematický klokan

  • Post published:22.3.2018

Matematický klokan je mezinárodní soutěž, která vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a rozšířila se po světě. Jeden den v roce, letos to bylo v pátek 16. března, řeší soutěžící od druhé třídy ZŠ do čtvrtého ročníku SŠ stejné úlohy v různých částech světa.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do kategorií Cvrček (2. a 3. třída) Klokánek (4. a 5. třída), Benjamín (6. a 7. třída) a Kadet (8. a 9. třída).

Žáci řeší 24 testových úloh (u Cvrčka 18 úloh), přičemž vybírají jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se jeden bod strhává.

Matematický klokan 2018  – výsledné pořadí

 

Děkuji za hojnou účast a pěkné výsledky!

                                                                                  Jana Boušková