Zimní plavecké lekce – co vše jsme zažili spolu s žáky 7. a 9. tříd?

  • Post published:12.4.2022

Vzhledem k omezeným možnostem sportovního vyžití během zimního období (o Sokolovnu se v jeden čas dělíme dvě skupiny) jsme se rozhodli absolvovat plavecký výcvik s žáky 7. a 9. tříd. Od listopadu do března, každou středu a čtvrtek jsme jezdili do bazénu v Dolních Břežanech. Pronajatý 20m bazén (pouze pro nás) nám nabízel spoustu možností. Žáci se během lekcí seznámili se základy všech plaveckých způsobů (znak, prsa, kraul, někteří i motýlka). Vyzkoušeli si nádechové potápění, kdy někteří zvládli uplavat více jak 40 m na jeden nádech. V posledních plaveckých lekcích jsme zkoušeli první pomoc tonoucímu pro případy adekvátní reakce v akutních situacích. Jiní věnovali závěrečné lekce vedení samostatně připraveného tréninku nebo plaveckým závodům o 50 rohlíků ;-). Zážitky na vás dýchnou z přiložených fotografií. My jsme rádi, že se lekce žákům líbily, zlepšily jejich fyzickou kondici a navíc nabídly možnost být společně mimo školu (na hudební vystoupení během cest na/z bazénu budeme dlouho vzpomínat). Již nyní přemýšlíme o pravidelném zařazení tohoto konceptu i v dalších letech…