Zeměpisná olympiáda 2023

  • Post published:14.3.2023

Na konci ledna se žáci 7., 8. a 9. ročníků zúčastnili školního kola zeměpisné olympiády. Účastnili se všichni studenti, kteří byli daný den ve škole, celkem tedy 45 žáků sedmého ročníku, kteří soutěží v kategorii B, a 80 žáků 8. a 9. ročníků, kteří společně tvoří kategorii C. Do okresního kola postupují v každé kategorii 3 nejlepší žáci. Naši školu v okresním kole reprezentovali: Kuba Zezula a Martin Doubrava ze 7.B, Michal Bouška ze 7.A, Karel Zíka, Viki Hadrabová a Adam Martínek z 9.B.

Okresní kolo se uskutečnilo 22. 2. na gymnáziu v Hostivici, kam jsme vyrazili vlakem. Na žáky čekal test na práci s mapou, vědomostní test a test praktických dovedností. V každé kategorii o postup do krajského kola bojovalo 46 žáků. Nejlépe se umístil Jakub Zezula, který obsadil 7. místo v kategorii B, a Michal Bouška na 8. místě ve stejné kategorii. Nejlepším žákem naší školy v kategorii C se stal Karel Zíka na 19. místě. Další studenti se umístili ve druhé polovině výsledkové listiny. Do krajského kola bohužel nikdo nepostupuje. I tak opatří našim žákům velká gratulace a věřím, že si odnášejí i cenné zkušenosti.