Výsledky testování

• Post published:11.11.2021

Vážení rodiče,

v pondělí 8.11. během dopoledne proběhlo na naší škole povinné screeningové testování na přítomnost nákazy Covid-19 PCR testy u 289 žáků. 26 žáků se testovalo antigenním rychlotestem ve formě samoodběru. 20 žáků předložilo potvrzení o negativním testu z externí laboratoře. 76 dětí bohužel chybělo (nemoci a 2 třídy v karanténě). 56 žáků se netestovalo z důvodu dokončeného očkování či prodělání onemocnění Covid-19 v posledním půl roce. Testovali se i někteří zaměstnanci školy.
Téměř kompletní výsledky PCR testování jsme obdrželi až dnes – ve čtvrtek 11.11. v dopoledních hodinách (s 1 nejasným výsledkem). Z celé školy máme potvrzen pouze 1 pozitivní výsledek. Ostatní žáci byli negativní a to včetně žáků, kteří se testovali antigenními testy. V souvislosti s výsledkem testování je 1 třída v karanténě. Celkem máme v této chvíli 7 žáků v povinné 14-ti denní izolaci po pozitivním PCR testu (i z předchozího týdne). Mezi pedagogy máme 1 potvrzený případy nákazy, jedná se o očkovaného pedagoga.

Děkujeme rodičům za vstřícný přístup k testování PCR testy a spolupráci.

Daniela Pořízková, ředitelka školy