+420 257 761 744 reditelstvi@zsvrane.cz

Výlet za vzpomínkou na normalizační Vánoce

  • 14.2.2019

Galerie Tančící dům – Retro Vánoce aneb “Zima za socíku”

  1. února vyjela 9.B do centra Prahy na výstavu do Tančícího domu. Kromě ní ale stihla třída s paní učitelkou Elšíkovou ještě mnohem více: 4 hodiny v Praze: Zítkovy sady a pomník legionářům Praha svým vítězným synům; kostel sv. Cyrila a Metoděje – místo posledního boje statečných výsadkářů v roce 1942, Národní třída a “Máme holé ruce” a závěrečná procházka za zimního sluníčka po třídě Na Příkopech. A hlavně –  galerie Tančící dům – Retro Vánoce aneb “Zima za socíku”

Atmosféra 70 – 80 let, možnost “odchytit si” kapra v kádi, domácí elektrospotřebiče, nábytek, oblečení, typická “fronta” u stánku s ovocem a zeleninou či pro mnohé téměř nedosažitelný automobil Lada a též  šicí stroj Lada a kotoučový magnetofon…. A hlavně spousta hraček a her. Fascinace žáků naprosto zřejmá, posuďte na fotografiích.

Zavřít menu